קעקועים – מהן המגמות החדשות

התקופה החולפת היתה מאתגרת עבור רוב האנושות. אבל לפחות נקודה טובה אחת הייתה והיא העובדה שניתן לנו המון זמן להיות יצירתיים באמת. זוהי אולי הסיבה שאנחנו רואים איך אמנות הקעקוע הגיעה לרמות חדשות של כושר המצאה. אילו קעקועים מובילים עכשיו, ומהי המגמה השולטת? הנה סקירה קצרה. יצירתיות, יצירתיות ועוד פעם יצירתיות אם יש משהו שמאפיין […]

התקופה החולפת היתה מאתגרת עבור רוב האנושות. אבל לפחות נקודה טובה אחת הייתה והיא העובדה שניתן לנו המון זמן להיות יצירתיים באמת. זוהי אולי הסיבה שאנחנו רואים איך אמנות הקעקוע הגיעה לרמות חדשות של כושר המצאה. אילו קעקועים מובילים עכשיו, ומהי המגמה השולטת? הנה סקירה קצרה.

יצירתיות, יצירתיות ועוד פעם יצירתיות

אם יש משהו שמאפיין את התקופה האחרונה הוא פרץ היצירתיות שאנו חווים בתחומים רבים כמו אוכל, אופנה, שיער, אמנות יפה, תקופת הסגרים איפשרה לאנשים לפרוץ את הגבולות ולהפוך יצירתיים יותר מתמיד. איך הדבר הזה בא לידי ביטוי כשמדובר בתחום קעקועים?

אחד הטרנדים המובילים והיצירתיים ביותר הוא של ריאליזם המספק אשליה אופטית. קשה לומר אומנם על ריאליזם שהוא טרנד, מכיוון שזה סגנון אהוב שניתן למצוא אותו בכל תקופה. עם זאת, לאחרונה ראינו מקעקעים של ריאליזם הופכים יצירתיים באמת עם עבודתם. התחושה שמעביר הקעקוע שלהם הוא כאילו ממש מדובר במדבקה על העור, זו דוגמה מושלמת לאופן שבו אמנים משחקים בטכניקות קעקוע ובגוף כדי ליצור טייקים מהנים ומעניינים על סגנון הריאליזם.

קעקועים וסגנונות ניסויים

כאשר הקעקוע העכשווי מתקדם עוד יותר אל העתיד, אנשים עוזבים סגנונות קעקועים מסורתיים מאחור ומאמצים חופש יצירתי. משחקים בטכניקות חדשות, עיצובים, סיפורי צבע, תנועות אמנות קלאסיות כמו סוריאליזם ועוד, מקעקעים רבים מפתחים סגנון ייחודי מאוד שרחוק ממה שאנשים חושבים עליו כ”אמנות קעקועים”. עם זאת, מאחר וקעקוע תמיד היה בעצם סוג של פריצת גבולות, אז אין פלא שכאן שולטת הייחודיות.

הסגנון הצועני (צ’יקאנו) תפס קרקע חדשה בשנים האחרונות עם אנשים ברחבי העולם שאוהבים את השילוב של איקונוגרפיה קלאסית, ריאליזם ונגיעות אילוסטרטיביות. לאחרונה, ראינו אמנים שלוקחים את הסגנון הישן הזה למקומות חדשים, ומפתחים אותו לטכניקה מעודנת ומושכת עין עוד יותר. אם אתם מרגישים את אווירת הנוסטלגיה הזו, תבחינו גם שהקעקועים השבטיים של שנות ה-90 עדיין מהווים טרנד חזק, ולעיתים קרובות הם מופיעים לצד יצירות צ’יקאנו.

ציור אמנות בצורת קעקוע

קעקועים בעפרונות, פסטל, גיר ומשיכות מכחול תפסו יותר ויותר ואיפשרו לאנשים להביע את הצד האמנותי שלהם. בין אם ציורים ילדותיים או חלקים היפר-ריאליסטיים של פיגמנט אימפסטו כל אלו מתפשטים באהבה על פני העור בצורת קעקועים.

טרנד קעקועים מרגש במיוחד הוא קעקוע הסטנסיל. וצר כדי להיראות יותר כמו סטנסיל קעקוע מאשר קעקוע בפועל עצמו, אמנים משחקים עם הרעיון הזה בדרכים ממש כיפיות ומרגשות. כמה אמנים, פשוט השתמשו בדיו סגול-כחול כדי ליצור את המראה הגאוני הזה. אחרים משתמשים במראה של נייר פחמן עתיק, או בכתמי דיו שחור כדי ליצור את סגנון השבלונות הזה כשהוא מביא מראה עתיק יפהפה . לא משנה באיזו טכניקה משתמשים, זה טרנד מעניין מאוד שתפס.

x
רוצה לדעת עוד?
צור איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם!