ערב מחול ספרדי ופלמנקו עם סילביה דוראן ולהקתה

"ליל פלמנקו" NOCHE FLAMENCA הוא מופע חגיגי לציון 30 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לספרד. סילביה דוראן מוכרת כ"חלוצת הפלמנקו בארץ והכוהנת הגדולה של הפלמנקו בישראל".

שגרירות ספרד מוקירה את תרומתה לתרבות ספרד והפלמנקו בישראל ולכן נותנת חסותה ואת נוכחות מכובדיה למופע של דוראן ולהקתה.המופע מציג קטעים חדשים בצד קטעי רפרטואר מוכרים:  פסיפס של רקודי פלמנקו סוחפים, קטעי מחול ספרדי למוסיקה של המלחינים הספרדיים, רקודים אזוריים וקטעי קסטנייטות מובחרים.

סילביה דוראן נולדה בדרום אפריקה למשפחה של מוסיקאים עם שורשים ספרדיים. בגיל 12 ראתה את הרקדן הדגול אנטוניו אל באילרין ANTONIO EL BAILARIN  והחליטה בו ביום על עתידיה כרקדנית פלמנקו. היא למדה פלמנקו ובלט קלאסי בדרום אפריקה אצל מיטב המורים.
בגיל 17 נסעה לספרד, רקדה בלהקות מובילות ולמדה אצל טובי המורים בתחומים של מחול תיאטראלי, פולקלור, בלט ופלמנקו. דוראן הופיעה בכל העולם כנציגת ממשלת ספרד מול קהל מגוון ומול מלכים ונשיאים.
סילביה דוראן הופיעה בטאבלאו היוקרתי של מדריד “קפה דה צ’יניטס”. ב – 1972 הקימה את להקתה ובאותה שנה הופיעה הלהקה עם הזמרת EARTHA KITT. בשנת 1973, עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים, היא הגיעה לישראל כאמנית מתנדבת מחוץ לארץ כדי להופיע בפני חיילי צ.ה.ל. בחזית ובבתי חולים. בעקבות הביקור התאהבה בישראל. מאז עלייתה ארצה ב 1975 העלתה 5 תוכניות יחיד

בבית ספרה (1977) ולהקתה (1984) , הראשונים מסוגם בישראל הקימה דורות של רקדני פלמנקו.  בית ספרה שהקימה בתל אביב פועל בהכרת שגרירות ספרד ובחסות אנטוניו ז”ל גדול רקדני ספרד.

 

דוראן ממשיכה כל השנים להתעדכן במחול הספרדי, להופיע ברחבי העולם, וזכתה בתארים ובפרסים
רבים. מלך ספרד חואן קרלוס הראשון העניק לה ב -2008 אות הצטיינות אזרחי
COMMANDER OF THE ORDER OF CIVIL MERIT. ב 2004 זכתה בפרס רוזנבלום לאומנויות הבמה על מפעל חיים. ב -2015 קיבלה את פרס אריק איינשטיין מטעם משרד התרבות.