כל מה שרציתם לדעת על נגריית הבוטיק

נגריית הבוטיק מתרחקת מהתדמית התעשייתית ומצליחה להביא לידי ביטוי באופן ניכר יותר את ההקשרים שבין אמנות לאומנות. עמדנו עם נגריית הבוטיק 'אורן הנגר' על הבדלים מהותיים נוספים

מה ההבדל התפיסתי בין נגריה רגילה לנגריית בוטיק?

“ההבדל העיקרי הוא ברמת הרזולוציה של הירידה לפרטים, מבחינת הנדסת אנוש של תכנון וייצור המטבח, היחס כלפי כל לקוח וההתאמה האישית. ככל שאלו מקבלים התייחסות כך אופי הנגרייה מוגדר כאופי של נגריית בוטיק. כאשר הלקוח אינו מספר סידורי והמטבח שלו הוא לא עוד חלק מפס ייצור, אלא מתוכנן ומיוצר בהתאמה מושלמת לדרישות ולרצונות, אפשר להגדיר נגריה כנגריית בוטיק”.

עבודת אומן בתחום הנגרות נמדדת בדרך כלל ברמת הגימורים. עד כמה אתם מקפידים על גימורים ובאיזה אופן?

“אנחנו מקפידים הקפדה יתרה על הגימורים. זאת התוצאה הסופית שהלקוח רואה והכל חייב להיות מדויק ברמות הגבוהות ביותר. אחת הדרכים להבטיח רמות גימורים גבוהות היא בקרת איכות שמתבצעת לאורך כל התהליך. כל העבודה מתבצעת תחת קורת גג אחת. בנגרייה פועלת בנוסף מצבעה מקצועית המבטיחה שגם עבודת הצביעה תתקיים תחת אותה קורת גג ומאפשרת לבצע בקרת איכות על השלבים כולם ללא יוצא מן הכלל”.

נגרות: אורן הנגר מטבחים | אדריכלות: דוידי רוזין אדריכליות | עיצוב פנים: דניאלה כהן | צילום: יונתן בלום ובועז לביא

ספרו על תהליך העבודה. איך מתחילים לתכנן מטבח?

אנחנו יושבים על שרטוטים, עוברים על כל שרטוט ועל כל מבנה של ארון ומנסים לשייך לו את האלמנטים המתאימים. יש לקוחות שונים עם צרכים שונים ולכן אין מטבח דומה לשני. יש לקוחות שמגיעים עם רעיון מאוד מובנה ויש אחרים שמבקשים הכוונה עמוקה יותר. כל מקרה לגופו. הפגישה הראשונית היא קודם כל במטרה לתכנן את הרמה הפרקטית של המטבח. בהמשך נשב על בחירת חומרים שמתאימים לסגנון אליו מתחבר הלקוח ובסוף התהליך משלבים את השניים יחדיו – סגנון ופרקטיקה”.

ברגע שלקוח מזמין עבודה, הוא נהפך להיות חלק “מהמשפחה”. וכך הוא גם רואה את הנגרייה בזמן אמת, לפני ההתקנה בבית. המטבח או המוצר מותקנים בנגרייה בכדי שהלקוח יוכל לבוא ולהתרשם שהכל לשביעות רצונו. הלקוח הופך שותף מלא לתהליך לאורך כל הדרך.

יש לקוחות שמגיעים עם חלום מסוים. ראו תמונה במגזין, ראו משהו יפה אצל השכנים… האם לכם יש את היכולת לייצר להם ולהגשים להם את הפנטזיה?

“כמובן! אין לנו מגבלה של יכולת. זה כיד הדמיון. אנחנו לא עובדים על ליין מסוים אלא פרטני בהתאמה לכל לקוח. העבודות לא חוזרות על עצמן ואנחנו נותנים לדמיון לפרוח”.

צילום ועיצוב: שני סלע – אדריכלות פנים

עם אילו חומרים אתם עובדים?

“כמעט כל החומרים שקיימים. התאמה נובעת מהמראה, התחושה והסגנון שהלקוח ו\או האדריכל מכוונים אליהם, זה בדרך כלל מה שיקבע את בחירות החומר. התוצר שאנו שואפים אליו מכתיב את החומר”.

 

 

 

 

אורן הנגר בע”מ

052-8388839 (מיכל)

www.orenhanagar.co.il

קישור לאנסטגרם

https://www.instagram.com/orenhanagar/

קישור לפייסבוק

https://www.facebook.com/orenhanagar/