מה כדאי – לרכוש רכב חדש או רכב מיד ראשונה?

לאחר שקיבלנו החלטה להתחדש, עולה השאלה הכמעט נצחית: איזה רכב כדאי לקנות?

רכישה של רכב חדש למשפחה היא תהליך מורכב אשר דורש מחשבה. רכב אינו דבר זול, ולכן חשוב לבחור ברכב שמתאים לצרכים של המשפחה, מכל הבחינות. אנשים רבים אשר עומדים בפני רכישה של רכב, מתלבטים האם כדאי לקנות רכב חדש, או לחפש תחליף זול יותר, כמו רכב מיד ראשונה.

במה כדאי לבחור?

רכב חדש הוא יקר יותר, וירידת הערך שלו בשנים הראשונות משמעותית יותר. עם זאת, רכב חדש מספק לכם “גב” יציב, וביטחון של רכב תקין ללא תקלות, כמצופה מרכב חדש.

ברכב מיד ראשונה יכולות להיות תקלות ובעיות שנגרמו בזמן השימוש ברכב, ובנוסף, גם אם אין תקלות של ממש, הרי שמדובר ברכב שכבר נעשה בו שימוש במשך תקופה. כאשר רוכשים רכב מיד ראשונה חשוב לקבל את כל המסמכים שמאשרים את היסטוריית הרכב והטיפולים שלו. על כן חשוב לרכוש ממקום או מאדם אמין שאתם סומכים עליו ושיכול לספק לכם את כל המידע הנחוץ.

לעיתים ההפרש במחיר שווה את ההבדלים באיכות הרכב. לעתים, מחירו של רכב מיד ראשונה נמוך בהרבה מזה של רכב חדש, בעוד מצבו טוב מאד. לכן, כדאי לערוך סקר שוק ולבדוק אפשרויות של רכבים מיד שנייה, ולברר האם הם אכן משתלמים.

אז מה חשוב לקחת בחשבון לפני שמקבלים החלטה סופית האם לרכוש רכב חדש מהניילונים או רכב יד ראשונה מבעלות פרטית, השכרה או ליסינג?

השיקול בעיקרו כלכלי! אם הממון נמצא בידיכם – לכו על רכב חדש. הוא מגיע עם אחריות מלאה, אין לו היסטוריה של תאונות ולכן סביר להניח שהאחזקה השוטפת שלו תהיה כרוכה בעלות נמוכה יותר.
גם מבחינה בטיחותית רכב חדש עולה על רכב מיד ראשונה. בדר”כ רכב חדש יכלול אלמנטים וגאדג’טים שמשדרגים את הבטיחות ברכב.
וגם אם התקציב שלכם נמוך יותר, הקפידו לבדוק את אפשרויות המימון שמציעות חברות הרכב. פעמים רבות התנאים מאוד נוחים וכך תוכלו לרכוש רכב חדש, בטיחותי ואמין יותר.

נסיעה טובה…