מדריך למטייל המתחיל באמסטרדם

אמסטרדם, או אמסטרדם. איפה נישן? נעשה שופינג? וכמובן, מותר לעשן?

בשנות השבעים הפכה הולנד למדינה הראשונה שבה המריחואנה מותרת לשימוש, איך לא – טרנד הקופי שופ’ס. אז כולם יושבים בין הסיורים ברחובות המרהיבים מלאי האורות של אמסטרדם נכנסנו לבחון את תרבות הקופי שופ’ס. חבורה שיושבת סביב שולחן, או אף עומדת ליד הבר, ולשוחח בין שכטה לשכטה מבלי לחשוש שתיאסר בקרוב על החזקת סמים כזו או אחרת.

פלא שהם רגועים ונחמדים כל כך?

אבל לאחר שנרגענו, צחקנו, נהנינו, המשכנו להסתובב ברחובות העיר. אמסטרדם ללא ספק בין הערים היפות באירופה. הנהרות הזורמים, הנוף המצויר כגלויה בכל עבר, שבילי האופניים והפרחים הנשפכים מביניהם (רק לא לשכוח לא להפריע לרוכבים על שבילי האופניים!).

בין תשעת הרחובות הפופלרים לשוטטות וקניות הם Hartenstraat, Berenstraat, Wijdeheisteeg ועוד.. אזור שופינג מעולה המציע גם רשתות אופנה מוכרות כגון ZARA, pull&ber ודומות להן.
כמובן שלא ניתן לפספס את הרחוב של החלונות האדומים.

הלינה באמסטרדם יכולה להיות מעט יקרה אם לא מגיעים מוכנים מראש, בעונת השיא באמסטרדם לא תוכלו למצוא אף חדר פנוי – גם לא במחירים גבוהים למדי.

יש מלונות בוטיק מקסימים, ייתכן שחלקם מעט מרוחקים מהמרכז (כמה קילומטרים בודדים) אך תוכלו להינות ממחירים נוחים וזולים של 60 יורו ללילה לזוג, שווה עבור לינה וארוחת בוקר טובה לא?

אנשי הצוות במלונות אלו יוכלו גם להדריך אתכם להגיע למקומות הכי מקומיים בעיר, למסיבות הכי טובות, למסעדות הכי שוות ולקופי שופ’ס הכי טוב!

אז אל תשכחו להנות, לשתות, לקנות, לשוטט וכמובן לעשן.

 

לחופשות באמסטרדם לחצו כאן