לשכור רכב בחו”ל – יקר יותר משחשבתם

אם אתם שוכרים רכב בחו"ל, תסתכלו טוב טוב על החיוב באשראי.

לא נצליח לראות את הפרברים אם לא נשכיר רכב ונסע אל מחוץ לעיר נכון?

אז איזה רכב נשכיר? עם גג פתוח? ידני או אוטומט? רכב ספורט בשביל החוויה? או רכב משפחתי מתאים.. זה לא ישנה את העובדה שלהשכרת הרכב ועלותו פר יום התווספו חיובים מיותרים ולא מוצדקים בסוף הטיול.

אז איך נדע למנוע חיובים נוספים? בדקו את ה”דיל” היטב.

האם המחיר כולל? בדקו האם המחיר כולל את שאר הפרמטרים – פוליסת ביטוח, ביטוח עם גניבות, תאונות, נזק, צד ג’ ועוד.. ייתכן כי תופתעו לגלות שכאשר כל אלו מתווספים לחשבון, העלות להשכרת הרכב לכל יום אינה זולה כפי שחשבתם..

כמו במוצרים ושירותים אחרים, ישנם דמי נהלים לגבי החזרות או ביטולים, ובחלק מהמקרים אין החזרות / ביטולים, כלומר, ביטלתם? שילמתם. ואיפה חוק הגנת הצרכן? באתרים בינלאומיים רבים אין חוק הגנת הצרכן כפי שרובנו מכירים בארץ. אם ביטלתם את השכרת הרכב מסיבות כאלה או אחרות תאלצו להיפרד מסכום מלא עבור הביטול.

אולי תיתקלו בחיוב נוסף בחשבון, והוא מעבר על הגבלת הקילומטר. בכל חברה השכרה יש מספר קילומטר מוגבל פר יום או פר תקופה, וכשעוברים את ההגבלה משלמים סכום לא מבוטל כלל עבור כל קילומטר נוסף.

ובסוף הטיול, אתם חוזרים ארצה ומגלים שחויבתם על כל מיני “תוספות” כגון קילומטרים, ניקיון, נזקים וכו’, למי תפנו? אז זהו, כשתרצו לברר על מה חייבו אתכם תגלו שלתפוס את אותן חברות בינלאומיות מהאתרים השונים זאת משימה קשה ולעיתים בלתי אפשרית…

בדקו זאת טרם השכרתם את הרכב, וזכרו, לפעמים מה שזול עולה ביוקר…