לטייל ולצלם – טיולי הצילום והאוכל שלא תרצו לפספס!

טיולי צילום ואוכל – הטרנד החדש שמושך צלמים, אוהבי אוכל וקולינריה ואת כל אוהבי הטיולים המיוחדים בעולם.

הטיולים מאפשרים לחוות את המקומות המיוחדים בעולם מזווית אחרת ולתעד את הרגעים הקטנים והצבעוניים בעדשת המצלמה.

אומרים שאדם חווה כל טיול שלוש פעמים: פעם אחת כשהוא מתכנן את הטיול, קורא, לומד, רואה ושומע. פעם שנייה בזמן הטיול עצמו, ובפעם השלישית כשהוא עובר על הצילומים (יש מהדרין שאף יוצרים אלבומים, מצגות וכו’).

לאורך השנים אם חוזרים על ה”פעימה השלישית” שוב ושוב – הזיכרונות נוטים להישאר ממוקדים בחוויות שצולמו – בעוד שאר החוויות “דוהים” עם הזמן.

בנוסף כולנו נהנים להתגאות ב”תמונות יפות שצילמנו”: יהיה זה הטיול, האירוע, הילדים, החברה, חיית המחמד, ומה לא.

חוף ים לעת שקיעה בקיץ. צילום: צבי שני

אצל חלק מהאנשים הצילום הופך לאובססיה. אחרת איך תסבירו שאדם שפוי סוחב תרמיל של 5 או 10 ק”ג עמוס בציוד צילום לפסגתו של איזה הר נידח בחום של 45 מעלות בשמש היוקדת, או במינוס 20 מעלות על פני קרח חלקלק כל זאת רק כדי לתפוס “תמונה טובה” של הנוף או השקיעה/ זריחה.

מוכן להמתין שעות ללא תזוזה רק כדי “ללכוד” איזה עוף נדיר נוחת על ענף של עץ בדיוק בשעת השקיעה. ומוכן לחזור לאותה פינה נידחת מהלך שעתיים הליכה, שוב ושוב רק כי בפעם הקודמת התאורה או העננים לא הביאו לו את התוצאה המקווה….

לעומתם יש כאלו שישלפו את הסמארטפון, יצלמו ומה שיצא מספיק טוב כדי “לזכור שהיינו”.

אז למי מיועדים טיולי הצילום? לכל מי שאינו משתייך לאחד הקצוות הללו. לאלו שמוכנים להשקיע קצת יותר משניה וחצי לצילום, על מנת לקבל משהו המבטיח הנאה מתמשכת, וכן גם לגרוף קצת שבחים מהסביבה – כי כולנו אוהבים לקבל, וכולנו זקוקים לקצת הערכה.

אם אתה אוהב לצאת מהמסגרת, לא להיות “אחד מהעדר” ומוכן קצת להתאמץ: לקום השכם כדי לצפות בזריחה, לטפס גבוה כדי לזכות בתצפית מרהיבה, וגם לסחוב קצת יותר מסמארטפון – אז טיולי צילום הם בשבילך. אם אתה מבין שניתן לגלות עולם ומלואו בחלקת השדה הקרובה לביתך, או ברחוב הראשי של העיר הקרובה, ואין חובה לנסוע לקצווי תבל – על מנת לגלות עולם ומלואו – אז טיולי הצילום הם בשבילך.

טיול צילום הוא טיול איטי, טיול של התבוננות, ומטבע הדברים טיול שבו פוגשים “דברים אחרים”. דברים שהתייר המצוי יחלוף על פניהם מבלי שים.

כך נראית כותנה פורחת:

כותנה פורחת בטיולי צילום. צילום: צבי שני

 

 

מה שמייחד את התמונות הללו הם העובדה שהם צולמו במרחק של 10 דקות מ”הבית”. והעובדה שנדרשה לא מעט סבלנות וטכניקה על מנת לקבל את התוצאה הרצויה. שלא לדבר על המזל. אתה אינך יודע אף פעם מה מצפה לך מול העדשה. אתה אורז את תיק הצילום ויוצא לדרך – היה נכון להפתעות !!!

בשבוע “טיול צילום” אנו נחשפים לאפשרויות רבות:

זו מנה מרוכזת של לימוד וחוויה מעשירה, שפע של הזדמנויות וגם תוצאות, לחוות את העולם בדרך אחרת ומעמיקה.

הצלם המתחיל ישפר את היכרותו עם הציוד שברשותו, ילמד טכניקות חדשות וילמד לפתח את העין הצילומית.

הצלם הוותיק יותר יתנסה במגוון של טכניקות ויפתח את המיומנות שלו.

על מנת להצליח בכך יש לבחור יעד שמאפשר חשיפה למגוון רחב של סגנונות צילום: ניתן לשלב צילומי נוף, צילום אורבני, צילומי רחוב – שווקים ואירועים. צילום אוכל, אירועי לילה, מצעדים ופסטיבלים .

ועוד מגוון רחב של סגנונות והתנסויות.

נוף של טרסות אורז בוייטנאם. צילום: צבי שני

לסיכום כמה מילים על מהו “צלם”. כמובן שאפשר לומר שצלם הוא מי שמתפרנס מצילום. אבל אני חושב שזו הגדרה צרה מדי. בעיני “צלם” הוא אדם שמחזיק מצלמה ולומד להתבונן בעולם דרך עין המצלמה. צלם הוא קודם כל אדם מתבונן, הוא מפתח את היכולת לזהות צורות וצבעים, את היכולת לזהות מצבים וליצור קומפוזיציה. צלם לומד לזהות אור ולהבין אם הוא “רך” או “נוקשה”, אם הוא קר ומנוכר, או חמים ומלטף.  צלמים לומדים ומפתחים “עין צילומית” בדיוק כמו שגשש רואה עקבות השטח שבו אנחנו לא מבחינים בדבר, כך הצלם לומד לזהות, אור, קומפוזיציה, ארועים “דרמטיים” ו”רגעים מכריעים”. זיכרו: גם חיוך של תינוק הוא ארוע דרמטי, ובתוכו יכול להיות חלקיק שנייה אחד שהוא אותו “רגע מכריע” – הרגע שבו המבט, הזוית, התאורה – משתלבים כולם יחד ליצרת ה וואו.

עם הזמן, צלמים (לפחות חלקם) מעמיקים לראות מעבר לרגע, ולוקחים את העין הצילומית ויכולת ההתבוננות והפרספקטיבה  – צעד נוסף. הם מתחילים לפתח תובנות אוניברסליות – פילוסופיות חיים. זה יכול להיות קשור לעולם הטבע, לבני אדם, לאירועים ולמצבים שונים. לכו לשמוע הרצאות של צלמים ותיקים או תערוכה של צלם מוכשר ותגלו לא רק צילומים מרהיבים, אלא אמירה פילוסופית רחבה.

את ההתבוננות הזו, ואת החוויות הללו  – אני מציע לחלוק בטיולי הצילום.

הטיול הקרוב שלי יוצא לאיטליה לחוויה חושית של אוכל איטלקי משובח וקרנבלים. אנו נתמקד בחבל קטן של איטליה – אומבריה, צפונית לרומא, ומזרחית לטוסקנה הידועה יותר. נלמד לבשל, נתנסה באוכל איטלקי, נהנה מנופים לא מוכרים, ערים עתיקות נלגום יין טוב ונשתכר בקרנבלים.

התמונות הן אינדיבידואליות של כל צלם וצלם. את ההתבוננות החווייתית, את הפילוסופיה – נחווה ונפתח יחד.

כמו שכבר ציינתי, בכל טיול מזומנות הפתעות.

מה הן יהיו ?? את זה נגלה כל אחד לחוד וכולנו ביחד.

מוזמנים לצאת לדרך.

צביקה שני: מהנדס, צלם, חובב טיולים ואוכל טוב, מרצה, מורה ומדריך לפילוסופיה של החיים.

בקרו באתר הצילום שלי, ובדף הטיולים: www.the3rdline.com

טעימה קטנה מאינסוף האפשרויות:

חיי לילה בקייפטאון. צילום: צבי שני

 

עץ יבש ביער. צילום: צבי שני

מכינים פסטה באיטליה. צילום: צבי שני

נהגת הקרונית ברכבל של קייפטאון. צילום: צבי שני

 

ילדים משחקים ברחוב צדדי ברומא. צילום: צבי שני

קרנפים בשמורת קרוגר בדרום אפריקה צילום: צבי שני