להיגמל מעישון – זה באמת אפשרי?

מעשנים רבים סקפטיים מאוד לגבי שיטות הגמילה השונות. אבל על דבר אחד יסכים הרוב המוחלט של המעשנים – הם רוצים להיגמל מעישון אבל לא מצליחים.

יצאנו לבדוק שיטת גמילה מעישון. את השיטה של מכון אברהמסון. מה שבאמת רצינו לבדוק הוא האם השיטה באמת עובדת, והכי חשוב, מחזיקה לאורך זמן. כלומר, האם הנגמלים באמצעות השיטה לא חזרו לעשן?

מכון אברהמסון עוסק מזה למעלה מ-33 שנים בגמילה מעישון לצד גמילה מסוכרים ומגלוטן. רבים מהמעשנים מעידים שהעישון גורם להם לסבל ולתופעות רבות  כמו בעיות בריאותיות, תלות נפשית, כאבים, ריח חזק ועוד…

תערובת הטבק המצויה בסיגריות מכילה כ-4000 חומרים. כאשר רוב החומרים רעילים וגורמים לנזקים בריאותיים חמורים ולהתפתחות של מחלות שונות כמו בעיות פוריות, פגיעה בדרכי הנשימה, אימפוטנציה וסוגים רבים של סרטן: סרטן ריאות, סרטן הגרון, סרטן הפה והלוע ועוד…

רוב נזקי העישון בלתי הפיכים ורבים מהמעשנים מוצאים עצמם נאבקים במחלות קשות ואף נכנעים להם…
מומלץ מאוד להפסיק לעשן כמה שיותר מוקדם!! ככל שמפסיקים לעשן מוקדם יותר, כך סיכויי ההחלמה ותיקון הנזקים שנגרמו עולים.

בשנים האחרונות גברה האבחנה שגם עישון פסיבי מזיק לבריאות לא פחות מלמעשן עצמו והמודעות להפסקת העישון עלתה יותר ויותר. רמת התמותה מנזקי עישון פסיבי בשנה היא כמעט 10% מכל מקרי המוות שנגרמים מסיגריות!

 

גמילה מעישון מעגנת ומקפלת בתוכה משמעויות רגשיות רבות עבור הנגמל, משמעויות שתהליך גמילה מעישון מציף עבור האדם ומביא בפניו את האפשרות לוותר לא רק על הרגל שלילי בחייו אלא בעיקר שינוי מוחלט בתחום משמעותי אחד- החזרת השליטה לחיים. גמילה מעישון היא דרך נפלאה להשגת שליטה מחודשת בחיים- תהליך לא רק פיסי אלא גם רגשי ועמוק.

תירוצים שונים עוזרים למעשנים להתמודד עם הסתירה בין הרצון להיגמל וההתמודדות עם ההתמכרות. לדוגמא: “אני, סבתא שלי, דודה שלה עישנה עד גיל 93 והייתה בריאה” – נכון יופי ועוד 10000 סבתות אחרות מתו בגיל 60 בגלל העישון.
או “אני מעדיף לעשן עד גיל 70 ולמות עם סיגריה” – כן נכון כי ההתמכרות שכנעה אותך שהעישון מהנה
“אני מעשן רק לייט” – הוכח שמעשנים לייט מעשנים עמוק יותר וסופגים יותר ניקוטין
“אני מעשן כל כך הרבה שנים הנזק נעשה” – הפסקת עישון משפרת את הבריאות בכל גיל ומיד .
“אני מעשן אבל אני שותה המון וזה מנקה לי את הגוף” – שטות גמורה השתייה לא מנקה לך את הריאות ולא מצמיחה לך תאים חדשים במוח.

אז אם אתם מעשנים, אתם בטח יודעים שזה לא בריא. אתם יודעים שזה מזיק לא רק לכם, אלא גם לסובבים אתכם ביניהם גם לאנשים שהכי חשובים לכם בחיים. אתם מודעים למחיר הכלכלי שההתמכרות שלכם גובה (כאלף שקל בחודש במקרה הטוב). הכל ידוע ובכל זאת אתם מציתים עוד סיגריה ומגרשים את המחשבות המטרידות מהראש. אבל אם בכל זאת משהו מהמחשבות על ההרגל המגונה הזה נותר בראשכם, יכול להיות שאתם דווקא כן מוכנים להיפטר סוף סוף מהסיגריות.
איך תדעו? אהוד אברהמסון, מייסד מכון אברהמסון ומומחה לגמילה מהתמכרויות, מונה 8 סימנים בעזרתם תדעו שאתם שכנראה הגיע הזמן להיגמל מעישון.

  1. את\ה קם בבוקר עם שיעול, ליחה, קול מחוספס ותחושה לא נעימה בגרון ובפה. כל מי שמעשן מכיר את התחושות והסימפטומים הקשורים לנשימה ולדיבור: קול צלול הופך לצרוד, נשימה קלה וחופשית הופכת לכבדה ומסורבלת, את\ה סובלים מצפצופים בנשימה, כמויות הליחה בלתי נגמרות (בייחוד בבוקר, לאחר ההשכמה), ואם מדובר בעישון ממושך מאוד אז סביר להניח שהריאות מלאות פיח. אם נפנה רגע לנתונים היבשים: כבר 50 שנה ידוע על הנזק הכבד שמסב עישון מוצרי טבק לבריאות. ארגון הבריאות העולמי הכריז כי עישון הוא גורם המוות מספר 1 בעולם הניתן למניעה, ואתה מרגיש שזה מפריע לך.
  1. קשה לך לעלות יותר משלוש-ארבע קומות במדרגות בלי להתנשף, להשתנק ולהשתעל כהוגן. ראו ערך הסעיף הראשון לגבי הריאות שלכם… הן בטח כבר לא מה שהן היו פעם או היו יכולות להיות היום אלמלא העישון. והנה פתאום אתה מודע לקושי הזה.
  1. קשה לך לשחק עם הילדים כדורגל \ לרכב על אופניים \ לשות בבריכה \ לקפוץ על טרמפולינה \ לרוץ בים. ההפסד הוא כפול ומכופל ותחושת ההחמצה מרחפת תמידית בבית כי “אבא לא יכול לשחק איתנו אף פעם” או “אמא לא מסוגלת לצאת איתנו לרכוב באופניים”. אתה חושב עם עצמך ומבין שאתה מוגבל.
  1. הרופא קורא לך לשיחה בעקבות הבדיקות הרפואיות האחרונות שערכת. הן מדאיגות אותו. רק כדי לסבר את האוזן, עשן הסיגריה מכיל כ-7,000 כימיקלים שונים, בהם כ-350 חומרים רעילים, שהשפעתם ניכרת במערכות הגוף השונות וכ-70 חומרים שהוכחו בוודאות כמסרטנים. ואתה חושב לעצמך , “וואלה מתים מזה”.
  1. הריח. תדיר נשמעות תלונות מהסביבה הקרובה על הריח הנודף מהפה שלך, מהבגדים, מהאוטו, מהזיעה ומהעור. את\ה שומע\ת הרבה את המשפט “את\ה מסריח\ה כמו מאפרה”. ופתאום אתה נגעל מעצמך.
  1. קוצים במקום שעליו נהוג לשבת. את/ה מתקשה לשבת באירוע חברתי, דוגמת חתונה, בר מצווה, הרצאה, כנס מקצועי וכדומה, מבלי לצאת החוצה לעשן. את/ה זע/ה בכיסא בחוסר נוחות, מחפש/ת את הדרך המהירה והחשאית החוצה, קוטע/ת את הבילוי רק בשביל הסיגריה, סובל במטוס, מתחיל להימנע ממקומות שאסור לעשן בהם, ואתה מתחיל להרגיש בתוך תוכך, “אני מכור”.
  1. את\ה מוותר\ת על דברים חשובים בתקציב רק בשביל הסיגריות. פחות בגדים, פחות מסעדות, פחות מתנות, פחות חופשות ואולי אפילו פחות אוכל בבית רק בגלל מחיר הסיגריות (שעומד על כ-850 שקל בחודש למי שמעשן חפיסה אחת ביום ועולה ככל שעולה כמות הסיגריות). והכי קשה , המחשבה על הכסף שאתה לוקח מהילדים, מהחינוך , מהפנסיה, מהחיסכון, כשזה מתחיל להציק כנראה שאתה מוכן לגמילה.

מעשן שמחליט שהוא רוצה להיגמל, ניצב בפני צומת וצריך להחליט באיזו דרך יבחר: האם להפסיק לעשן בבת אחת או בצורה הדרגתית. לכל דרך יש יתרונות וחסרונות. אבל מה עדיף?

כאשר מפסיקים לעשן מיידית, הגוף מתחיל מיד תהליך החלמה ותיקון נזקים. גם מבחינה נפשית המעשן מקבל מיידית חיזוקים חיוביים מהסביבה וכך עולה המוטיבציה להמשיך. מצד שני גם סימני הלוואי של הגמילה יופיעו מיידית – מדובר על כאבי ראש, חוסר שינה, עלייה במשקל ועוד..
דבר שידרוש התמודדות מיידית וחוזק נפשי וגופני גדול יותר.

בגמילה הדרגתית תופעות הלוואי יופיעו בהדרגה ובעוצמה נמוכה יותר. הגוף מתרגל בצורה הדרגתית לשינוי. למרות זאת, כל הסיכונים מעישון עדיין קיימים. גם אם תורידו במספר הסיגריות שתעשנו ביום כל הסיכונים שנגרמים מעישון עדיין קיימים. יותר מזה, קיים גם סיכון גדול יותר להישבר או לרמות.

אז מה המסקנה? השיטה בעלת יתרונות רבים יותר היא העדיפה והיעילה – הפסקת עישון מיידית!

מכון אברהמסון מציע דרך ייחודית להפסיק לעשן ביום אחד ולתמיד. מאחר וגמילה מעישון היא החלטה חשובה ויכולה להציל את חיינו, חשוב לשקול ולבחור את המקום בו נגמלים בקפידה.

הטיפול בהתמכרות לסיגריות נעשית באמצעות הפחתת הדחף לעישון עד כדי דחייה ואדישות לניקוטין. המטרה – לא להיכנע גם לאחר הגמילה ולא לחזור לעשן לעולם.

והאמת? נגמלים רבים שנגמלו בשיטת מכון אברהמסון מעידים שהצליחו להתגבר על תופעות הלוואי מידית ואף לא חזרו לעשן ולא חשו צורך לעשן שנים רבות.
משיחות שערכנו עם אנשים שנגמלו, הבנו שהתהליך לא מורכב בכלל אלא אפילו קל מאוד!

נראה כי מכון אברהמסון מבטיח וגם מקיים!

משפחת יוספי, לדוגמא, שכוללת 4 אחים מעשנים לשעבר. קיבלו החלטה להיגמל מעישון ובחרו במכון אברהמסון לאחר שבדקו וראו שאחוז ההצלחה גבוה מהאחרים. האחים מעידים שכבר אחרי הפגישה הראשונה הרגישו בשינוי ולאחר החודש הראשון הניקוטין התחיל לצאת מהגוף. מאז ועד היום, מזה 3 שנים, ארבעת האחים לא מעשנים!


פרויקט ייחודי במכון אברהמסון – אברהמסון יד ביד, מחבק את הדור הבא – חיילי צה”ל ונוער עד גיל 18
זהו פרויקט נוסף במסגרת פעילויות אברהמסון למען הקהילה כחלק מחזון הארגון להעניק לכל אדם בישראל את ההזדמנות לחיים בריאים יותר.
במסגרת הפרויקט מעניק מכון אברהמסון לנוער וחיילים בני משפחות הנגמלים , טיפולי גמילה מעישון חינם.

בשנה האחרונה פותחה תכנית ליווי ייחודית שמשלבת מאמנים אישיים, פוסטים יומיים וקבוצת תמיכה בwhatsapp.

התכנית העלתה את אחוזי ההצלחה למעל 90%! אין לזה אח ורע בעולם הגמילה!

במשק של מכון אברהמסון במושב עין ורד נערך אירוע חלוקת מדליות. לאירוע הגיעו 100 נגמלים, שנהנו מארוחת בוקר מזינה על טהרת התפריטים של אברהמסון. זו הייתה הזדמנות נהדרת לטעום את דגני הבוקר החדשים של אברהמסון, סקיני פסטה, חטיפים ועוד ממטעמי השף הדגול של אברהמסון.

אהוד אברהמסון ונציגות מערך התמיכה חילקו מדליות לנגמלים החדשים. עשרות אנשים קיבלו מדליות וסיפרו על חוויתם המרגשת בשינוי שעברו ובתודה לטיפולי הגמילה ומערך התמיכה של אברהמסון.

מכון אברהמסון ממשיך ומזמין את לקוחותיו לארוחת בוקר בריאה וטעימה ולקבלת מדליות פרס על ההתמדה.

בין הנגמלים של מכון אברהמסון אפשר למצוא גם אנשים מוכרים רבים. בינהם דידי הררי, ישי לוי, אמנון לוי, השר ישראל כץ, יהודה ברקן, ירין קימור, דודו הולצמן, אלדד זיו, גדעון רייכר, ח”כ איתן איתן כבל, אנה ארונוב, יעקב איילון, איילה חסון ועוד..

רוצים גם?


ניתן להתרשם עוד באתר –  http://www.abrahamson.co.il/

או להתקשר 9933*