“כל יום בשעה 11:15” – ספר חדש מאת ד”ר רבקה נרדי הוצאת הדים

אחרי 30 שנות קריירה כפסיכולוגית שמקשיבה לסיפורי המטופלים שלה, כתבה ד"ר רבקה נרדי רומן המבוסס בחלקו על השיחות שהתקיימו בחדר הטיפולים.

זהו הרומן החמישי של ד”ר נרדי שכתיבת פרוזה היא עבורה כדרך לבטא דברים שאינה יכולה לבטא במסגרת עבודתה. כך היא אומרת למשל, שמסגרת חדר הטיפולים תמליץ ותכוון זוגות למצוא ביניהם את האהבה והחיבה, כדי לצלוח נישואים טובים. לא כך ברומן. שם היא מרשה לעצמה לשחרר ולספר באמצעות הגיבורה שלה אלינור, אשת עסקים וקרייריסטית מובהקת, שהקשיחות מאפיינת אותה, איך התאהבה בגבר נשוי וגילתה את האהבה. “אני מאמינה באהבה כגאולה”. מסכמת ד”ר נרדי.

הספר נכתב כדואט מרתק וססגוני בין הגיבורה אלינור לפסיכולוגית שלה, כשהמטרה הינה כתיבת ספר חייה של המטופלת. את הספר תקדיש למאהבה, זה שאליו היא מתקשרת כל יום בשעה 11:15.

ד”ר נרדי: “בספר זה בקשתי להעביר מסר, שבחירה בקריירה אינה מהות הנשיות והחיים. דווקא אני, שעודדתי נשים לקריירה עצמאית וטיפוח העצמתן בחברה, מודה, שיש נשים שלקחו את זה רק לצד אחד. הכוחני. כך מצאו עצמן כמה מהן מאבדות את התכונות הנשיות, את האיזון. התוצאה, כמו שקרה לאלינור בספר, הקריירה על חשבון הבריאות אישית והמשפחתית פוגעת באישה כי החיים אינם רק קריירה”.

“כל יום בשעה 11:15” מתעד את השיחות ואת המחשבות, ואת סיפור חייהן של תמרה הפסיכולוגית ואלינור אשת הקריירה, שעל סף יום הולדתה ה-50 מוצאת עצמה על סף תהום פעורה . מי שמשיב לה מעט מנשיותה הוא אבנר הנשוי. אבנר שפיצח את נשיותה  ואצלו היא מוצאת את נחמתה בהתעוררות רוחנית, פיזית בתשוקה גדולה, בבריחות שלהם לבתי מלון, ולכנסים, בארץ ובחול.

תמרה – הפסיכולוגית המנוסה, אינה מודעת תחילה לנפילתה בהדרגה למערבולת רגשות והשוואות כואבות, על רקע פערי המעמד שמהם צמחו שתיהן.

אלינור מנערת את תמרה הפסיכולוגית משיגרת היום יום, סערת הרגשות מובילה אותה  להתעמת גם עם עצמה בתוך התהליך. נוצר מאבק כפול, על רקע אופיין והשקפת עולמן השונה עד שהחיכוך ביניהן הוא בלתי נמנע.

ד”ר רבקה נרדי, ילידת הארץ, נשואה פלוס שלושה ילדים וסבתא לשניים, נשואה לד”ר חן נרדי ויחד הם מנהלים מכון בשם דיאלוג “כי אני מאמינה גדולה בדיאלוג בין נשים וגברים”.

ספרה הפופולארי “נשים חסרות מנוח”  עורר הדים רבים. ד”ר נרדי פעלה רבות לקידום מעמד האישה. תחומי התמחותה העיקריים הם יחסי נשים גברים, זוגיות פרק א’ ופרק ב’, יחסי הורים ילדים ועוד. “הגיבורה הנשית שלי מאפיינת את הנשים שאני פוגשת בקליניקה – שם היא נולדה. אציין שלשמחתי המהפכה הפמיניסטית הצליחה, יותר נשים תפסו מקום של כבוד בעולם העסקים אבל, ועל כך אפשר להבין בין השורות של הספר, חלקן אימץ את רק את המודל הגברי. החיים לא נעשו קלים יותר לשני המינים. האמון בין גברים ונשים הלך והתמעט העולם תחרותי  יותר וקשה לגברים ולנשים כאחת. בספר זה בא לידי ביטוי ניכור שיש בין אלינור לבעלה וילדה.

להשיג בחנויות הספרים. המחיר: 84 ₪.