“יש לעשות הכל בכדי להגיע לחקר האמת”

יו"ר תנועת ש"ס, השר אריה דרעי, נפגש עם הוריו של הנער אהוביה סנדק ז"ל: "יש לעשות הכל בכדי להגיע לחקר האמת"

יו”ר תנועת ש”ס ושר הפנים אריה דרעי נפגש היום (ד’) בלשכתו עם הוריו של אהוביה סנדק ז”ל, איילת ואברהם, יחד עם ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן.

ההורים סיפרו שעה ארוכה על בנם אהוביה, על הדרך הייחודית בה התנהלו חייו בגבעת מעוז אסתר ועל מסירותו ללימוד התורה והקדשת חייו למען ארץ ישראל. אביו של אהוביה הקריא לשר שירי אמונה אותם כתב אהוביה לפני כחצי שנה המסבירים על ייחודיותו של הנער אהוביה ז”ל.

ההורים העלו בפני השר טענות קשות על התנהלות המשטרה בחקירת האירוע. לטענתם, המשטרה לא מספרת להם את האמת בכל הקשור לאופן מותו של בנם.

בעקבות אמירות ההורים, הורה השר דרעי לחבר הכנסת עו”ד משה ארבל להיכנס לעובי הסוגיה, לסייע למשפחה ולהיות חלק מהצוות המשפטי עד למיצוי חקר האמת.

בנוסף, השר הבטיח לפעול בכלים העומדים לרשותו בכדי לבדוק את מעמדה של המחלקה לפשע לאומני בימ”ר יו”ש ומהו אופן עבודתה.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן העלה בפני השר את בעיית תקצוב השיקום והטיפול בנוער הגבעות אשר נפסק בשל סיומה של השנה ואי העברת תקציב מדינה.

השר דרעי לקח לתשומת ליבו את נושא התקצוב ואמר כי יפעל לטובת העניין, שהינו נושא חשוב.

השר אריה דרעי:
“שמעתי את ההורים הכואבים של אהוביה, ילד נעים וכשמו כן הוא, אהוב. הנסיבות הטראגיות שבהן הוא נהרג מעלות שאלות המצריכות בירור ובדיקה רצינית. שמעתי מההורים על העוצמה שיש בנערים, החברים של אהוביה, והיום הם הכירו לי לעומק את איכותם ומסירותם של הנערים האלה וחשוב שנעזור להם.”

הוריו של אהוביה ז”ל, איילת ואברהם: “אנו מודים לשר הפנים שפגש אותנו ושמע את אשר על ליבנו. אנו מעריכים את הקשבתו ואת כאבו הגדול לזכרו של אהוביה”.