יין ישמח לבב אנוש

מארחים? הזמנתם חברים בערב? מארגנים מסיבת רווקים / רווקות? חתונה ועוד…

אז וודאי נתקלתם בדילמת האלכוהול הצפה כל אירוע מחדש. מה מתאים לאירוע? האם האירוע כולל צעירים או מבוגרים? האם האירוע בחודשי הקיץ או בחודשי החורף הקרים? כמה אלכוהול לקנות?

 

בחודשי הקיץ החמים בהם הערבים לחים ויבשים יעדיפו האורחים משקאות מרעננים, מבעבעים, שמפניות קרות, קמפרי צונן ועוד… אלו ישולבו לרוב עם קוקטיילים שונים על מנת לא לחמם את הגוף יתר על המידה ולהוריד את אחוזי האלכוהול במשקה.

בחודשי החורף הקרים נעדיף להיפרד ממשקאות הקיץ הצוננים לטובת המשקאות ה”מנחמים” – אלו הנותנים לנו תחושה חמימה בגוף, כי מה יותר כייף מלשבת מול האח וללגום משקה איכותי. וויסקי? – נהדר! קוניאק? – מעולה! ברנדי? – מושלם! לרוב משקאות חורף אלכוהוליים ילוו באחוזי אלכוהול גבוהים ובכך יחממו את הגוף.

 

מסיבות לצעירים כגון מסיבות רווקות / רווקים ילוו לרוב בכמות אלכוהול גבוהה יותר כאשר קהל זה שותה בממוצע 3-4 כוסות אלכוהול באירוע חברתי וימנו סוגי אלכוהול כגון וודקה, ואן גוך, טקילה וכו. כמות ממוצעת לאירועים מסוג זה היא כ-11.5 ליטר ל-20 משתתפים! אמרנו צעירים לא?..

מסיבות לקהל המבוגר יותר? לכן על יין איכותי. מה הכוונה איכותי? התאימו את אופי היין לאוכל ולאווירה. אדום? לבן? חצי יבש? שקלו זאת בקנייתכם. כמות ממוצעת לאירועים מסוג זה היא כ-4.5 ליטר ל-10 משתתפים. יין נמדד בין היתר על פי רמת החומציות שלו או בשפה הפשוטה – PH. האם החומציות שלו גבוהה יותר או נמוכה? או, רמת ההתיישנות שלו – איך אומרים? משתבח עם השנים כמו יין…

לעולם האלכוהול לחצו כאן