ח”כ זנדברג לשר האוצר בשל הכוונה לסגור את מערכת החינוך:

"חובת המדינה להבטיח הגנה להורים העובדים ולמנוע קריסה כלכלית. גבש תכנית פיצויים מיידית שתקל על המחיר הכבד שההורים נדרשים לשלם"

יו”ר סיעת מרצ, ח”כ תמר זנדברג, פנתה לשר האוצר ישראל כץ וקראה לגבש באופן מידי תכנית פיצויים להורים עובדים שייפגעו בעקבות הכוונה לסגור את מערכת החינוך. בנוסף, ח”כ זנדברג ביקשה מיו”ר וועדת הכספים ח”כ משה גפני לקיים דיון דחוף בנושא – עוד השבוע.

במכתב נכתב כי “השארת התלמידים בבית כופה על הורים רבים לצמצם את שעות העבודה בכדי להישאר עם הילדים, וחלקם אף נאלצים לצאת לחל”ת. לפי המחקר של קרן ברל כצנלסון, אובדן ההכנסה הכולל עומד על כ-850 מיליון שקלים לכל שבוע שבו מסגרות החינוך לא פועלות. בעתות דומות, מרבית מדינות ה-OECD הפעילו תוכניות להורים שנאלצו להישאר עם הילדים, הכוללות הגנה תעסוקתית, חופשה בתשלום, פיצוי ממשלתי שנע בין 50%-100%, תוספות של ימי מחלה בתשלום, מענקים וקצבאות, בשלל מתווים ייחודיים”.

עוד נכתב כי “חובת המדינה להבטיח הגנה להורים העובדים ולאשר בצידה מתווה פיצויים נרחב שימנע קריסה כלכלית של אותן משפחות ואת העמקת הפגיעה הלימודית-חינוכית-התפתחותית של התלמידים הנשארים בביתם. אני קוראת לך לגבש תכנית פיצויים מיידית אשר תקל על המחיר הכבד שההורים נדרשים לשלם מצעד שכזה”.