ח”כ אלער שטרן נבחר לעמוד בראשות הוועדה: “במקום שאין ביקורת, יש אשליה שמתנפצת בשעת מבחן”

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין: "יש מתקפות שלוחות רסן כנגד מבקר המדינה; המבקר פועל בגישה אמיצה ומקצועית ויש הערכה רבה לעבודתו"

הוועדה לענייני ביקורת המדינה בחרה את ח”כ אלעזר שטרן (יש עתיד-תל”ם) לתפקיד יו”ר הוועדה, במקומו של עפר שלח שפרש מהכנסת בשבוע שעבר.

יו”ר הכנסת, ח”כ יריב לוין: “יו”ר הוועדה הקודם, עפר שלח ראוי להערכה רבה. הוא ניהל את הוועדה בצורה מקצועית שתרמה לעבודת הביקורת. מנצל את ההזדמנות להביע הערכה גדולה מאוד לעבודה שנעשית במשרד מבקר המדינה ועל ידי המבקר באופן אישי בגישה אמיצה ומקצועית מאוד. לצערי הרב יש התקפות שלוחות רסן ללא כל הצדקה ובסיס. אני רוצה לגבות אותו במקום שזה נדרש וצריך להביע הערכה רבה לעבודה שלו. ח”כ אלעזר שטרן מביא לוועדה מטען עצום מאוד של ניסיון מקשת רחבה של תפקידים ובעיקר ניסיון ניהולי כאחד שמכיר איך זה לנהל בזמן אמת ולא רק לשבת בחדר ממוזג ובדיעבד לתת ביקורת על המערכות. לפעמים אלו החלטות אמיצות שניתנו בזמן אמת על אף שלא היו בלא נטילת סיכונים. חייכ שטרן מביא נקודת מבט מזווית ראיה שהיא מאוד חשובה ותוכל להרים תרומה ייחודית לעבודת הביקורת”.

יו”ר הוועדה הנבחר, ח”כ אלעזר שטרן: “במקום שאין ביקורת יש אשליה שמתנפצת בשעת מבחן. ביקורת זה לא דבר נעים ולפעמים אף אנשים נפגעים, אך רק הדרך הנכונה לייעל את העבודה. בצבא הייתי מוגדר כביקורתי ולמרות זאת קידמו אותי. זה אמנם תפקיד שקצוב עכשיו בזמן, אך איני מרגיש בן חורין להימלט מזה. על אף שלא הייתי חבר בוועדה קודם, השתתפתי בדיונים ונכחתי לראות את עבודתו היסודית של היו”ר הקודם עפר שלח. מצטרף לכל הברכות לו ואני מצעד לשוחח איתו היום לקראת כניסתי לתפקיד”.