השיטה להפסקת עישון שחברות הטבק מנסות להסתיר מכם

בין אם כבר יצא לכם לשמוע על השיטה שגורמת להפסיק לרצות  לעשן ובין אם עדיין לא – אין ספק שמדובר ברעידת אדמה של ממש בעולם העישון. הכירו את השיטה שחברות הטבק מנסות להסתיר מכם.

הסיגריה הראשונה

ירון אזולאי, בן 34 מהוד השרון, התחיל לעשן בטירונות, “הפסקות העישון שזכו להן החיילים המעשנים פיתו אותי כמו גם ההווי החברתי שבפינת העישון. תמיד היה נראה כי החבר’ה המעשנים נהנים מהפסקות הסיגריה, מגובשים ונינוחים יותר- וגם אני רציתי. אז התחלתי וזה באמת עזר – החיבור המיידי בפינת העישון הכניס אותי לעניינים ואני חייב להודות שהרגשתי מגניב יותר עם סיגריה דלוקה בין האצבעות”.

הסיפור של ירון אינו חריג, רבים הם הנערים והנערות שמתחילים לעשן כחלק מצורך חברתי להיות שייך. הבעיה היא שברגע שמתחילים, כבר אי אפשר לדמיין אירוע חברתי בלי סיגריה. “התחלתי לעשן רק בפאבים עם החבר’ה” מספרת מעיין , בת 28 מירושלים. “היה לי כיף לעשן סיגריה עם המשקה ובאמת חשבתי שזה לא כזה נורא לעשן פעם ב.., רק שדי מהר הסיגריה הבודדת הפכה לשתי חפיסות ביום ולא יכלתי להכנס למקומות ללא עישון, כמו לקניון, מבלי לעשן קודם איזו סיגריה בחניה”.

הסוד: להפסיק לרצות לעשן

גם ירון וגם מעיין ניסו שיטות שונות ומשונות להפסקת העישון. זוכרים את קלטת ההיפנוזה בסדרה “חברים”? הקלטת שצאנדלר האזין לה בלילה כדי להפסיק לעשן- אז הם ניסו כאלה שיטות אבל גם שיטות שנחשבות ליותר קונבנציונאליות כמו מדבקת הניקוטין. לא נאמר ששיטות אלו לא עזרו כלל, הם אכן הפסיקו לעשן, מעיין למשך חודש שלם וירון למשך שבועיים וחצי, אבל בסופו של דבר העונג המתוק של הסיגריה ניצח אותם.

את ירון ומעיין הכרתי כאשר הם עברו את הסדנה החדשנית שכבשה כבר את כל העולם.

הסדנה מטפלת בהיבט הפסיכולוגי של הצורך המנטאלי לעשן ולאו דווקא על הפסקת העישון כמו שאר השיטות הקיימות. כלומר, רק כשלא תרצה יותר לעשן – אתה תפסיק לעשן בלי הסבל שבגמילה מההתמכרות. שיטה זו לא משתמשת בתרופות, תחליפים או הפחדות על נזקי העישון אלא מתבססת על סדנה חד פעמית בת 6 שעות שדרך אגב כוללת גם הפסקות סיגריה.

מישהו להפסיק איתו

כל מדריכי הסדנה הם מעשנים שהפסיקו לרצות לעשן, כמוהם אגב ישנם עוד מיליוני אנשים בכל העולם. הפחד מהגמילה, ההנאה מהסיגריה והחשש להשמין הם רק חלק מהתחושות שעוברות בנו כאשר אנחנו חושבים להפסיק לעשן. כמה חשוב שהמדריכים מבינים את כל זה ועברו זאת בעצמם.

“הרגשתי שמישהו באמת מבין את האהבה הזו שלי לסיגריות, את העובדה שאני נהנית כשאני מעשנת ואת הפחד הזה לאבד חלק רציני משגרת היומיום שלי”, מספרת מעיין, “התמיכה של המדריך התותח שלי עזרה לי להשיג מטרות שכבר לא חשבתי שאשיג, וכיף לי, באמת כיף לי לא להרגיש תלויה או נזקקת לסיגריה קטנה כדי שתשפר לי את היום”.

שלב ההוכחות

עם 90% הצלחה ושיטה שעשתה הדים בעולם כולו, אין זה מפתיע שבסדנה מציעים החזר כספי למי שעדיין ירצה לעשן (למעט דמי טיפול). כולם משוכנעים שזה אפשרי וכנראה שמיליוני אנשים לא טועים!