הרצפלד: נפתח מתחם שיקום חדשני ומתקדם המרוחק ממחלקות האשפוז

לאחרונה נפתח בבית החולים השיקומי הרצפלד בגדרה מתחם טיפולי רחב היקף עם מכשור חדשני ביותר שנועד לחזק מטופלים בכלל הגילאים, כולל חיילים וכוחות הביטחון, המגיעים לאשפוז יום מהבית.

המתחם נפתח במיוחד במרחק ממחלקות האשפוז והמכונים על מנת למנוע סיכוי להדבקה של המאושפזים ע”י מטופלים המגיעים מחוץ לכותלי המרכז הרפואי שיקומי.

אטי אדלונג (74, המטופלת בתמונה ובסירטון), מנהלת ומייסדת לשעבר של ביה״ס היהודי ערבי הראשון ביישוב נווה שלום (ליד לטרון) הגיעה למתחם השיקום בעקבות חיידק טורף וחוסר שיווי משקל. ״הצוות הרפואי במכון החדש עם הציוד המשוכלל העמיד אותי על הרגליים. לא פחות. זו חוויה מדהימה לקבל טיפול במתחם הנעים עם צוות רגיש ומקצועי״.

ד”ר טטיאנה ונדר, סגנית מנהלת ביה”ח הרצפלד, הסבירה כי ביחידה קיימים שירותים רב מקצועיים של מקצועות פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, ריפוי בדיבור, תזונה, שירות פסיכולוגי ועבודה סוציאלית למען קידום התפקוד ואיכות חייהם של המטופלים. “היחידה לאשפוז יום שיקומי מספקת מענה למגוון רחב של פגיעות ומחלות ולמגוון גילאים ומוכרת ברחבי הארץ בהצלחותיה והישגיה הרבים”.

דר׳ שרית אבישי – אלינר, מנהלת ביה״ח קפלן – הרצפלד, ציינה כי מתחם הטיפולים המתקדם נבנה בתרומה של עמותת ידידי המרכז הרפואי קפלן. ״הוא מאובזר בציוד ובטכנולוגיה חדשניים על מנת להעניק לכל מטופל ומטופלת את הטיפול המיטבי באמצעות יחס אישי, זמינות גבוהה וצוות רב מקצועי ומסור״.