הסלאם הגדול 2020

גמר אליפות ישראל בספוקן-וורד

אירוע הגמר השנתי של פואטרי סלאם ישראל, מבית תיאטרון האינקובטור, יתקיים ב- 14 בינואר , לראשונה באופן דיגיטלי. מיטב אמני הספוקן- וורד של שנת 2020 יטיחו באוזני הקהל קטעי שירה והצופים ייבחרו באפליקציה ייעודית, מי מבין המשוררים המופיעים יוכתר כאלוף פואטרי סלאם ישראל לשנת 2020 שייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית בצרפת.
השנה בשל מגפת הקורונה התקיימו אירועי עונת הסלאם הגדול 2020, באופו מקוון. בפורמט החדש חובבי הפואטרי סלאם צפו בתשעה שידורים חיים, בשלבי המוקדמות וחצי הגמר ובחרו באפליקציה ייעודית את ששת המשוררים שעלו לשלב הגמר: עמית צפריר, יובל לוי, נעם לביא, רונה טולדנו, לירי בר ואפרת גרבר ארן.
“ההחלטה לערוך את האירוע במתכונת משודרת הייתה לא קלה, אבל הכרחית.” אומרת נילי קופלר, אחת ממייסדי הפואטרי סלאם בארץ ומנהלתו האמנותית, “המשוררים שמופיעים על במות הפואטרי סלאם רגילים לפידבק של הקהל, לאנרגיות של הופעה חיה. המעבר להופעה באולפן מול צוות מצומצם היה לא פשוט לרבים מהם. בנוסף, השנה, בגלל מגבלות הקורונה, רק מי שמופיע על הבמה בזמן נתון יכול להיות בתוך החדר, כך ששאר המשוררים ממתינים בחוץ, במסדרון. אין אפילו את הפידבק המינימלי שאפשר לקבל מהחברים שמופיעים לצדך. ההופעה בתנאים האלה דרשה נחישות רבה עוד יותר מכרגיל.”