הסכם שיתוף פעולה בין OpenValley ל- Mesh

נחתם הסכם שיתוף פעולה בין OpenValley ל- Mesh: יאפשרו רשת פתוחה של מתחמי עבודה.

חזון הכלכלה השיתופית מגיע גם למתחמי העבודה המשותפים: לאחר ההסכם עם הממתחם ברעננה מצטרף לרשת גם המתחם ברמת ישי ובקרוב יצטרף גם מתחם ברחובות. יוסי אקרמן, OpenValley: בריחת המוחות מתרחשת גם מהפריפריה לת”א. אנו רוצים לתת ליזמים את האפשרות לעבוד ולהצליח קרוב לבית.

חזון הרשת הפתוחה של מתחמי העבודה המשותפים קורם עור וגידים. מתחמי העבודה OpenValley מעמק יזרעאל אשר נפתח לאחרונה ברמת-ישי ו-MESH ממודיעין מכריזים על שיתוף פעולה במסגרתו יוכלו היזמים משני המתחמים לעשות שימוש במתקנים השונים באופן חופשי. ההסכם מצטרף לשיתוף הפעולה שהוכרז בין Mesh לסקלרטור ברעננה, אליהם יצטרף בקרוב מתחם חדש בעיר רחובות. מטרת ההסכמים ליצור רשת נושמת הפרושה על כל רחבי הארץ והמאפשרת שיתוף במשאבים לטובת קהילת הסטארטאפים הישראלית.

משה פורת, מנכ”ל Mesh: “לנו יש חזון של רשת פתוחה ונושמת. כמו שהידע והקוד זורם דרך הרשת כך אנחנו צריכים ליצור שיתופיות שתסייע ליזמים לצמוח. הרעיון הוא לספק גמישות מקסימלית שתיתן ליזמים אפשרות לצמוח. אנחנו מאמינים בעשיית עסקים אחרת- כזו שלא מסתגרת בתוך עצמה אלא כזו שיוצרת שיתופי פעולה שמועילים לכולם. הגיע הזמן שהכלכלה השיתופית תגיע גם למתחמי העבודה ואנחנו מאמינים שניתן לעשות כן, לטובת כולם”.

חברים בשתי הקהילות יוכלו להינות מתכנים משותפים, לקחת חלק באירועים סגורים לקהילות, מפגשי האימון, המנטורינג, ולהשתתף בתכניות ההאצה השונות של שני המתחמים. כמו כן יתאפשר ליזמים לעשות שימוש חופשי בחללי העבודה של שתי הקהילות, המשרדים וחדרי הישיבות.

 

יוסי אקרמן, נשיא אלביט מערכות לשעבר ומיוזמי מתחם ה-openvalley: “מצאנו שעשרות מיזמים נולדים פה בעמק ואנחנו רוצים לתת להם את כל התנאים, כדי לאפשר להם להתפתח כאן. שיתוף הפעולה עם המתחם במודיעין, יאפשר לכולנו לשתף ולמנף תכנים, שותפויות, נטוורקינג, משאבים וידע ובעיקר לדאוג להצלחתן של החברות הפועלות במתחמים. חיזוק הפריפריה היא משימה לאומית. בריחת מוחות לא מתרחשת רק בין ישראל לארה”ב אלא גם מהפריפריה לתל אביב. אנו מחויבים לתת ליזמים שלנו את האפשרות לעבוד ולהצליח קרוב לבית”.

מתחם ה-openvalley נמצא ברמת-ישי ומאכלס כיום למעלה מ-30 סטארטאפיסטים ויזמים. מתחם MESH מודיעין הוא מתחם היזמות הראשון באיזור השפלה ומרכז כ- 50 חברות סטארט אפ.