התחליף לבית יקר ביישוב כפרי – דירה בבניין בוטיק בשכונה שקטה

רכישת דירה בבנייני בוטיק, הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות בקרב רוכשים שמעוניינים בתחליף עירוני, אך שקט וירוק לבית כפרי מרוחק. בשכונת חלום ראשון המבוקשת בראשון ניתן למצוא פרוייקט ייחודי שכזה.

ההבדלים במחירי דירות בארץ נבדלים בראש וראשונה מהמיקום הגיאוגרפי של הנכס – דירת 4 חדרים בתל אביב תעלה פי שלושה מדירה בגודל דומה בבאר שבע, למשל. גם אם מדובר באותה עיר, יש הבדלי מחירים במחיר דירות דומות בשל המיקום בעיר – יש שכונות שממוצבות כיוקרתיות יותר מאחרות, או שהן נהנות משקט יחסי, קירבה למוסדות חנוך וכד’.

אבל גם באותה שכונה אפשר למצוא מחירים שונים לדירות דומות, גם כשמדובר בשני פרויקטים חדשים באותה שכונה.

כך למשל, פרויקט שקרוי “בוטיק”, שהוא בניין שמכיל מעט דיירים, שיש בו דגש על תכנון מיוחד ונוח, מפרט טכני גבוה, הקפדה על חומרי בנייה ואיכות בכול דירה כמו לכול המבנה, לובי מפואר ומעוצב ברוב המקרים, חניות נוחות לדיירים וסביבת מגורים נעימה ומשודרגת.

פרויקט בוטיק אמור להציע משהו מיוחד ושונה מכל בניין אחר, תחושה איכותית, תחושה משפחתית יותר, ולכן  המחירים בו תמיד יהיו גבוהים יותר מאשר בניין גבוה עם עשרות דיירים (לא מדובר על מגדלי יוקרה עם דירות מאובזרות, כן?) באותה שכונה.

הטרנד החדש – בנייני בוטיק

מסתבר, שלאחרונה רוכשי דירות בישראל מעדיפים פרויקטים יותר קטנים וטרנד ה’בוטיק’ הפך למגמה מרכזית בתחום עיצוב הבניינים המשותפים החדשים.

 

 

בראשון לציון שמתאפיינת בעשורים האחרונים בבנייה גבוהה וצפופה יחסית של רבי קומות, מוצעים כיום בנייני בוטיק בשכונת “חלום ראשון” המבוקשת שבמזרח העיר. השכונה היא סוג של שכונה סגורה ושקטה, מרווחת ומטופחת עם הרבה שטחים ירוקים. תושביה נהנים מיציאות/כניסות לעיר נגישות וקלות, כמו גם לצירי תנועה מרכזיים, בהם כביש 431. השכונה נמצאת במרחק הליכה מתחנת הרכבת ראשונים וקניון עזריאלי החדש. להבדיל מבנייה בשכונות אחרות, “חלום ראשון” היא שכונה קיימת עם פיתוח סביבתי קיים, כך שבעת האכלוס הדיירים החדשים לא ירגישו שהם חיים באתר בנייה כמו באזורים בהם נבנות שכונות חדשות.

חלום ראשון – שכונה שקטה ומבוקשת

הביקושים הגבוהים למגורים בשכונה הביאו לעליית מחירים של הדירות בה. כך למשל, על פי אתר מדלן, נמכרו בשכונה בשנת2017 דירות יד שנייה בבניינים לא חדשים במחיר של 19.5- 24 אלף ₪ למ”ר(!) גבוה בהרבה מהממוצע בראשון העומד על 18.5-19 אלף ₪ למ”ר.

בשכונה נבנים היום כמה פרויקטים חדשים שבין הבולטים בהם הוא זה של חברת “אלציון עולה בע”מ”, מקבוצת בנייני עטר הוותיקה (הוקמה ב-1969 ובנתה מאות דירות באזור) שהיא גם זרוע הבנייה של “אלציון עולה”. דיירים בפרויקטים של אלציון עולה מספרים, כי מדובר בחברה שמקנה משפחתיות ואכפתיות לדייר ודייר, עם ליווי צמוד בכל שלב עד מסירת הדירה לשביעות רצונם.

מרפסות ענק – פנטהאוז בקומה

חברת “אלציון עולה בע”מ” בונה בשכונה את פרויקט “בית הנשיא” ובו שני בנייני בוטיק  – אחד בן 4 קומות ובו 17 דירות והשני בן 5 קומות ובו 19 דירות. הפרויקט החדש בהחלט עונה על המאפיינים של בניין בוטיק. הלובי מפואר מאוד וסטנדרט הבנייה גבוה ביותר. מדובר בבניינים פינתיים, הדירות נהנות

מ-3 כיווני אוויר וקיר אחד בלבד משותף עם דירה שכנה. בכול קומה יש 2 דירות בלבד. בפרויקט החדש יש גם דירות בנות 3 חדרים, שנותנות מענה חדש לרוכשים, ודירות 5 חדרים עם מרפסות שמש ענקיות מעל 40 מ”ר, מיני פנטהאוז ענק עם מרפסת של כ-100 מ”ר; דירות גן בנות 6 חדרים עם תקרה מעל 4 מטרים – מה שנותן תחושה של גודל ומרחב הרבה יותר גדול. פנטהאוזים עם מרפסות גדולות מאוד -158 מ”ר, כל פנטהאוז בקומה משלו. עבודות הבנייה בפרויקט החלו ואכלוסו צפוי בעוד 24 חודשים.

קארן מן, המשווקת את הפרויקט, מציינת כי “הרוכשים מבינים את הערך המוסף של בנייה נמוכה שהפרטיות ניכרת בה, מעט דיירים בשכונה כפרית ושקטה הנמצאת באחת הערים המבוקשות ביותר בארץ. אנו יודעים לתת ערף מוסף אמיתי למשפחות הרוכשים שלנו ומערכת היחסים שנרקמת בנינו לבינם נותנת תחושת ביטחון ושייכות לאורך כל התהליך עד לכניסתם לביתם החדש. הם יודעים שהם מקבלים את הטוב ביותר מחברתנו “אלציון עולה” בתמורה למחיר שהם משלמים, ולכן יש העדפה וביקוש לפרויקט שלנו”.