בג״צ כנגד אי מינוי מפכ״ל ונציבת שב״ס לתפקידי קבע

בעקבות סאגת אי מינויים של ניצב קובי שבתאי וגונדר קטי פרי למפכ״ל הקבוע ולנציבת שב״ס הקבועה, הגיש הבוקר ארגון נשות השוטרים והסוהרים לבג״צ עתירה למתן צו על תנאי וצו מוחלט כנגד המדינה, בשל אי מינוי הבכירים לתפקידי קבע

אביגיל שררה, מנכ״לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים: ״שיתוק מערכתי חמור של המשטרה והשב״ס, שפוגע בתפקוד הארגונים וכפועל יוצא במדינת ישראל כולה״
——————————————-
ארגון נשות השוטרים והסוהרים הגיש הבוקר עתירה לבג״צ למתן צו על תנאי וצו מוחלט, כנגד החלטתה של המדינה שלא למנות את ניצב קובי שבתאי וגונדר קטי פרי לתפקידי קבע של מפכ״ל המשטרה ונציבת השב״ס.

יצוין, כי לפני מספר ימים החליטה הממשלה למנות את שבתאי ופרי לתפקידי ממלאי מקום בלבד, ולא לתפקידי קבע, על אף שוועדת גולדברג אישרה את מינויים ועל אף הוראת בג״צ למנות מפכ״ל קבוע למשטרת ישראל.

עו״ד יאיר בן דוד, בא כוחו של העותר:

“לא יעלה על הדעת, כי לאחר שנתיים של מינויים זמניים בצמרת הארגונים החשובים ביותר במערכת אכיפת החוק ושמירת ביטחון הציבור – תחליט הממשלה על מינוי ממלאי מקום זמניים לממלאי המקום שסיימו את תפקידם.
מדובר בהחלטה שניתנה אך ורק מתוך אינטרסים פוליטיים פסולים, בניגוד לרוח החלטות בג”צ ובניגוד מפורש לחוות דעת היועמ”ש אביחי מנדלבליט.
מדובר בהחלטה הפוגעת בציבור הרחב, ולא פחות מכך בשוטרים ובסוהרים – אשר זקוקים למפקדים שיוכלו להצעיד את הארגונים קדימה, ללא מורא ותלות בדרג הפוליטי שאמור להחליט על מינויים הקבוע.”

אביגיל שררה, מנכ״לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים הוסיפה: ״משטרת ישראל והשב״ס נמצאים תקופה ארוכה מאוד בשיתוק מערכתי חמור, שפוגע בתפקוד הארגונים וכפועל יוצא במדינת ישראל כולה. השוטרים והסוהרים נפגעים מאוד גם הם מהיעדר מפכ״ל ונציב שב״ס קבועים, קידומים נעצרים ורפורמות ותוכניות אינן יוצאות אל הפועל. אנחנו נפעל בכל הדרכים על מנת לגרום לממשלת ישראל למנות מפכ״ל ונציבת שב״ס קבועים״.